אודותינו

אודותינו

החזון שלנו

להיות הגוף המוביל בארץ בהפעלת פעילות ימית אתגרית חוויתית כאמצעי להעצמה לבני נוער בסכנת נשירה ממערכת החינוך ובאוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים על מנת לאפשר לכל אחד מהם לממש ולמקסם את הפוטנציאל האישי הגלום בתוכו, למען הצלחת השתלבותם בכל תחומי החיים

הייעוד של עמותת זיו נעורים הוא לאפשר לבני נוער בסכנת נשירה ממערכת החינוך ולאוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים לפתח את המוטיבציה שלהם להצליח, לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולגרום לשינוי התנהגותי, רגשי וקוגניטיבי. זאת, תוך השאיפה לשמירה על אופייה הייחודי של העמותה המתבטא בפעילות המתקיימת בים והכוללת מקצועיות, צוות איכותי וביעילות תפעולית.

 

סיפור ההקמה

לאחר שחרורו מצה"ל, נפגש מיכה הרצברג עם חבריו לצוות בשייטת 13 וביחד הם חשבו איזו פעילות חברתית הם יכולים לעשות. ההתמקדות היתה תרומה לבני-נוער, כאשר החיבור הטבעי שלהם היה באמצעות הים. אחרי השירות המשמעותי שעברו בשייטת 13 ולאחר שהבינו את כוחה של הסביבה הימית כמחוללת שינוי, אספו מספר נערים שמצאו ברחבות העיר נתניה והחלו לעשות עימם פעילות ימית.
לאחר זמן גילו כי זה אכן עובד, הנערים עברו שינוי אישי משמעותי.
הפרויקט האישי הפך בשנת 2000 לעמותת זיו נעורים. השם קרוי על שם חברם לצוות בשייטת 13, זיו לוי ז"ל, אשר נפל במסגרת שירותו הצבאי.
מידי שנה אנו עובדים עם כ- 400 בני נוער מכ- 25 מסגרות שונות ברחבי הארץ.

העמותה מקיימת מעל 5 שנים קשר הדוק עם לוחמי שייטת 13. במסגרת שיתוף הפעולה מתקיימים במהלך כל השנה פעילות מפגשים קבועים ופעילויות משותפות בין לוחמי השייטת לקבוצות עמותת זיו נעורים, במרכזים הימיים של העמותה בנתניה ואשדוד המפגשים המתקיימים תורמים רבות לחניכי העמותה בהתקדמותם החינוכית ולקראת גיוסם לצה"ל ומהווים נדבך חשוב ללוחמי השייטת בתרומתם לקהילה במקביל לשרותם הצבאי.

                                                     

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה