דבר היו"ר

דבר היו"ר

חברים ושותפים יקרים,

בשבע עשרה השנים שחלפו מאז הקמת הקבוצה הראשונה של זיו נעורים, מנענו את נשירתם של אלפי בני נוער ממערכת החינוך.

אולם מניעת הנשירה היא רק קצה הקרחון של השינוי שזיו נעורים יצרה ויוצרת. ההשפעות של העשייה מגיעות הרבה מעבר לבני הנוער ונוגעת גם בבני המשפחות, בחברים, בשכנים ובחברה כולה. סיום מוצלח של הלימודים בבית הספר, במקרים רבים עם תעודת בגרות, הגיוס של רוב המשתתפים לצה"ל וההשתלבות שלהם במרקם החיים הישראלי בהמשך חייהם הם הסיפור האמיתי והתרומה האמיתית של זיו נעורים לחברה ולמדינה בה אנו חיים.

האתגרים העומדים בפנינו הם רבים והביקוש לפעילות זיו נעורים גדול ממה שהעמותה מסוגלת לספק ועל כן אנו שוקדים על לפתח ולהרחיב את זיו נעורים כשהמטרה הינה להגדיל את ההשפעה שלנו באמצעות מניעת נשירה של יותר בני נוער ממערכת החינוך. לצורך כך הגדרנו את המרכז הימי הצעיר שלנו בעכו כמנוע הצמיחה העיקרי בתקופה הקרובה לצד הגידול בפעילויות ובמספר הקבוצות הפעילות במרכזים בנתניה ובאשדוד.

מדריכי העמותה, המנהלים והרכזים בהובלה של מנכ"ל העמותה, בני וקנין, עושים עבודת קודש ובמקביל להרחבת הפעילות עוסקים בשיפור, ייעול וטיוב של כל תחומי העשייה של זיו נעורים. חברי אגודת הידידים שלנו, בנשיאותו של דר' (אלוף במיל') יום טוב סמיה, מובילים פרויקט לתמיכה בעמותה במסגרתו ניתן לאמץ קבוצה או ילד, באמצעות מלגת לימודים שנתית ובכך להצילו מנשירה ממערכת החינוך ולסייע להעצימו ולהקנות לו ערכים שיסייעו לו בכל תחומי החיים עוד שנים רבות אחר כך. על כך ועל תמיכתם השוטפת של מועדון הידידים שלנו, אנו אסירי תודה.

חברי הועד המנהל ועשרות המתנדבים במרכזים הימיים, במשרדים ובבתי הספר הם דוגמא ומופת יומיומי לפנים היפות של הארץ הזאת ומגיעה להם הערכה והוקרה הרבה מעבר למה שנוכל להביע במילים, אך "יש הנותנים בשמחה והשמחה שכרם" (הבעל שם טוב).

תודה רבה,

מיכה הרצברג.

מיכה-הרצברג.jpg

מיכה הרצברג, מייסד ויו"ר.

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה