נדב יונה, בן 15, חניך מבי''ס 'מנחם בגין' בגדרה

נדב יונה, בן 15, חניך מבי''ס 'מנחם בגין' בגדרה

נדב היה חניך בעמותה בזמן שהיה בכיתה ט'. לאחר סיום חטיבת הביניים, לאור השנוי שעבר, התקבל נדב כחניך בבי"ס לקציני ים באורט אשדוד.

"הייתי תלמיד בתיכון "דרכא" על שם מנחם בגין בגדרה. בכתה ז' היו לי הרבה בעיות משמעת והרבה בעיות לימודיות בבית הספר. חלק מהן נבעו מכך שהגעתי לבית-ספר חדש עם ילדים חדשים שאני לא מכיר, לכן התחלתי להתנהג בצורה שונה מהשנים הקודמות. לא הייתי מקשיב למורות וכשהן היו מעירות לי הייתי מתפרץ עליהן, למרות שידעתי שהן תמיד לטובתי. הייתי מחפש תמיד לפתור דברים באלימות.
בבית-הספר תמיד אמרו לי שיש לי פוטנציאל אך אני לא מממש אותו. בכתה ח' הגיעו לבית-הספר שלנו וסיפרו לנו על זיו נעורים. בבית-הספר אמרו לי שמאוד כדאי לי ללכת כי זה יכול לעזור לי בהרבה תחומים, שזה מאוד מתאים לי ושזה מאוד כיף. אז ניסיתי. ניגשתי לראיון עם המדריכים והתקבלתי. כשהתחלנו את הפעילויות לא ידעתי מה מצפה לי, פשוט הלכתי מתוך סקרנות ובגלל שאני מאוד אוהב את הים.
היום, אחרי שנתיים בזיו נעורים אני מרגיש שהשתנתי - למדתי שם לקחת דברים יותר ברצינות, להקשיב יותר למה שאומרים לי ולקחת אחריות. לדוגמא - בעבר כשתלמיד אמר לי משהו שלא מצא חן בעיני או מורה שהיתה מעבירה עלי ביקורת, הייתי ישר מתפרץ. היום, למדתי שלכל מעשה כזה יש השלכות ושאני צריך לחשוב לפני שאני מגיב בצורה אימפולסיבית.
למדתי לקחת אחריות על המעשים והתגובות שלי.
לדעתי המרכיב בעמותה שעזר לי הכי הרבה זה המדריכים. הרגשתי שתמיד הם שם בשבילי, פנויים וזמינים. המדריך תמיד עזר לנו וגרם לנו להבין כמה חשוב לעבוד כצוות וכמה חשוב לשתף פעולה אחד עם השני.
השינוי שעברתי בזיו נעורים מתבטא בהתנהגות היומיומית שלי ובהתמודדות שלי עם מצבי לחץ. העמותה עזרה לי ללמוד דברים חדשים, דברים שאני בטוח שיעזרו לי בעתיד בכל מיני תחומים. היא עזרה לי להבין שלהקשיב לאחרים ולעזור להם יתרום גם לי ולא רק להם, והיא עזרה לי לרכוש עוד הרבה כלים שישמשו אותי בכל מיני מצבים.
העמותה אפילו עזרה לי מבחינה לימודית. ההישגים הלימודיים שלי אחרי שנכנסתי לזיו נעורים עלו מאוד בסוף מחצית ב' של כיתה ט' ובסוף מחצית א' של כיתה ט' קיבלתי 2 תעודות הצטיינות והשנה התחלתי ללמוד בבי"ס לקציני ים אורט אשדוד.
אני רוצה להגיד לכל מי שניתנת לו ההזדמנות להגיע ולקחת חלק בפעילות של זיו נעורים שלא יוותר עליה. כשאתה בזיו נעורים אתה מרגיש את הקושי ושלפעמים הדרך לא קלה ובאמת זה לא פשוט, לדוגמא - להיכנס למים בחורף, לחתור ולהתאמץ, אבל אחרי שאתה עובר את הקושי הזה אתה מרגיש ממש טוב עם עצמך.
בסוף אני מבטיח שאתם תהיו מרוצים "
 

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה