משה גרדוס, מנהל אנקורי ראשון לציון

משה גרדוס, מנהל אנקורי ראשון לציון

בי"ס אנקורי ראשל"צ עובד מאז שנת 2000 עם עמותת זיו נעורים בהצלחה רבה.
מידי שנה מסיימים בעמותה כ- 18 חניכים.

"כמנהל בית הספר אני מוצא כי הפעילות של תלמידנו בזיו נעורים מאפשרת להם להתמודד עם קשיים במישור ההתנהגותי ובמישור החינוכי. האפיק הלא פורמאלי של חוויה והעיבוד שמתקיימת אחרי הפעילות הימית, מסייע לתלמידים לפגוש את הקשיים באופן ידידותי ופחות מאיים. שיתוף הפעולה המקצועי שלנו מול המדריך החברתי והמדריכים המקצועיים מאפשר שדרוג במתן מענה לתלמידים המשתתפים בפרויקט. למעשה זיו נעורים מייצרים לתלמידים זירה בה ניתן להוציא אנרגיה להצליח. דרך ייחודית להעצים את התלמיד.
רואים את השינוי באופן מיידי, משהו נרגע בהם לאורך השנה, הם לומדים איש איש והקצב שלו לקחת אחריות, להתמודד עם קשיים ותסכולים, שהחוויה החוץ בית ספרית משקפת להם.
לאלו שיש קושי בהיבט ההתנהגותי, מן הסתם ניכר שיפור בבית-הספר בהדרגה.
האחרים משפרים מיומנויות חברתיות ו/או את התפקוד בהתייחס ללמידה, חשוב לציין כי זה מאד אינדיבידואלי.
לדוגמא - אחד התלמידים, שזו היתה השנה ה- 3 שלו בפרויקט, עבר ממקום שבו ההתנהלות שלו מאופיינת בסוג של חוסר בטחון, תפקוד חלקי, קושי במיומנות חברתית, קשיים חברתיים, למקום שבו הוא פורח חברתית, הביטחון העצמי שלו גבוה, עובר את הבגרויות בהצלחה והוא בתהליך של גיבוש ליום סיירות במטרה להתגייס ליחידה קרבית. את השינוי שעבר יש לייחס לתהליך שעבר בבית-הספר לצד החוויה המעצימה והמחסנת שחווה בזיו נעורים.
אני ממליץ למנהלי בתי-ספר ומסגרות חינוכיות ליישם אצלם את התוכנית של זיו נעורים כי זה כלי מדהים שמאפשר לבית-הספר לתת מענה לתלמידים עם קושי או תסכול כזה או אחר, בזירה חוץ בית ספרית, בשילוב והתייחסות להתנהלות בחיים ובבית-הספר.
 

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה