קובי אמסלם- מדריך מקצועי בהתנדבות

קובי אמסלם- מדריך מקצועי בהתנדבות

קובי אמסלם עובד בנמל אשדוד במחלקת ים ומזה מספר שנים מדריך בהתנדבות קבוצה של העמותה פעם בשבוע.

"המפגש הראשון שלי עם העמותה היה לפני יותר מעשר שנים, כשהייתי סטודנט במכמורת ועבדתי כמדריך בעמותה כשהייתה בתחילת דרכה. הסביבה הימית היא הסביבה הטבעית שלי. מאז ילדותי אני עוסק בשיט, גלישה, דיג וכל דבר אחר שיש לים להציע. דרך הסביבה הזו, קל לי יותר להגיע לילדים, לחשוף אותם לעולם חדש ומגוון, לכבוש אותם באהבה שלי לים ולאנשים וליצור שינוי. כל הפתגמים וכל הערכים שמדברים עליהם בחינוך, באים לידי ביטוי מוחשי ביותר בים. כשמדברים עם החניכים על אחריות קבוצתית ועל כך ש"כולם בסירה אחת", כאן הם כולם באמת בסירה אחת...
"התחשבות אחד בשני" מתורגמת לכך שאם מישהו לא חותר, אז החברים שלו בסירה עובדים קשה יותר ומתקדמים לאט יותר...
"חתירה ליעד", היא חתירה פיזית כדי להגיע עם הסירה ליעד מסוים...
"עבודת צוות" היא שכל אחד צריך לעשות את תפקידו כדי שהקבוצה תצליח במשימה...
יש משימה ואנחנו מפרקים אותה למשימות קטנות, ואז הדרך למילוי המשימה מלאה בהצלחות קטנות, ולפעמים גם בכישלונות, אבל אין ספק שהדרך מספקת יותר. לומדים להתאמץ, לומדים להצליח. כל הצלחה כזאת נותנת רוח גבית להמשך וגם זה פתגם שמקבל משמעות אחרת בים..."

לדברי קובי, כל מי שקשור לפעילות העמותה, עובר איזה שהוא שינוי:
"כמדריך, כל ילד או נער שאני נחשף אליהם, גורמים לשינוי אצלי. גם הצורך להתאים את עצמי לכל קבוצה או חניך שאני עומד מולם, גורמים לי לשנות משהו בי. החניכים עצמם, גם הם עוברים שינוי בזכות העמותה. התענוג הגדול שלי כמדריך הוא לראות קבוצת ילדים שבתחילת דרכנו המשותפת הייתה סוערת, הרבה בדיקת גבולות, הרבה אנטי, בכי, הרבה התנגדויות, ובסיום שנת הפעילות אני רואה את החניכים שהם מרעיפים חום ואהבה, התבגרו והתחשלו מבחינה מנטלית והפכו להיות הרבה יותר חיוביים.
לפני מספר שנים הייתי בחתונה של חבר. הצלם בחתונה ניגש אלי וזכר אותי כמדריך שלו בעמותה כמה שנים לפני כן. אני זכרתי אותו כנער מעט שונה, מעט חריג בנוף, מעט מוזר, נער בקבוצה של נערים "בעייתיים". והנה עומד מולי בנאדם נורמטיבי שמתפרנס בכבוד, בנאדם עם יכולות, עם ביטחון, מישהו שנגעתי לו בחיים. זה גרם לי להרגיש המון גאווה."
 

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה