יעל שיטרית, אמא של אור

יעל שיטרית, אמא של אור

"שמי יעל שיטרית, אני אמא של אור. כשאור נכנס לחטיבת הביניים היה לי מאוד קשה. בהתחלה חשבתי שזה עניין של בגרות שיעבור עם הזמן אבל זה רק החמיר. כשהגיעו מהעמותה לבית-הספר של אור ושכנעו אותו להצטרף לפעילות, הרגשתי שאור משתנה מקצה לקצה. בהתחלה חשבתי שזה סתם עוד חוג, אבל הוא הוכיח לי אחרת, הרגשתי שהא מתבגר, לומד מהי אחריות, עזרה, שיתוף פעולה.


בעמותה אור מצא אוזן קשבת וכך גם אני. העזרה שהם מעניקים, ההקשבה והתמיכה שהילדים זקוקים לה כל-כך מתאימה לכל מסגרת חינוך ואני חושבת שהעמותה צריכה לפעול בכל בית ספר בארץ.
הרבה ילדים זקוקים לחופש, קשה להם לשבת הרבה שעות בכיתה ופה נכנסת העמותה ועוזרת להם לקבל את החופש בים הפתוח וביחד עם זאת מלמדת אותם ערכים כמו משמעת, עזרה, הקשבה ונותנת להם כלים כיצד לחיות במסגרת מבלי להרגיש חנוק, להתמודד עם בעיות, לעזור אחד לשני. העמותה נותנת להם כלים לחיים.


הכלי הזה של הים טוב לפריקת כעסים ותסכולים. הים סוער ולפעמים מסתורי ואם ילד שמגיע עם הרבה לחצים והרבה תסכולים עולה על הגלשן ומצליח לעמוד על הגל ולנצח את הים זהו סיפוק אדיר. וכך גם בחיים, אם יש משבר והצלחת להתמודד ולפתור את הבעיה אז זכית וזה מה שעמותה נותנת, את הכלים הנכונים.

בפברואר השנה, באתי ביחד עם אור להתנדב באירוע אתגר שערכה העמותה. לאירוע הגיעו כל הקבוצות של העמותה והתחרו זו בזו. החוויה היתה עוצמתית ומרגשת, לראות את המורל של הילדים, את הגיבוש ואת המוטיבציה, זה העלה לי חיוך כי לראות ילדים שלפני רגע עמדו לנשור מהמסגרות שהם נמצאים בהן, נהנים כל כך ומרגישים בעלי משמעות עם מטרות ומוטיבציה להצליח, זה תענוג. אי אפשר לדעת כמה ילדים יצליחו בבגרויות ומה יקרה איתם בהמשך הדרך, אבל אין ספק שאת החוויה הזו הם לעולם לא ישכחו ולא ניתן יהיה לקחת מהם את המוסר והמשמעת שהם חוו ולמדו בים עם המדריכים. תמיד יש להם דוגמא טובה והרבה ילדים זקוקים למדריכים כאלה מעין "אחים גדולים" ששומרים, מגינים ומכוונים.
העמותה היא מעיין משפחה אחת גדולה ונהדרת ואני שמחה שאני ובני חלק ממנה."
 

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה