עילם קוט, חבר הוועד המנהל

עילם קוט, חבר הוועד המנהל

עילם קוט שימש בעבר כסגן דובר צה"ל, כיום יועץ לארגונים במסגרת עבודתו כמנכ"ל חברת ישרא- קונקסט. עילם הצטרף לוועד המנהל במהלך שנת 2013.

"...הגעתי לעמותה היתה לגמרי במקרה, אבל כמו הרבה מצבים בהם המקריות שולטת, נשאבתי לתוך העשייה המדהימה שמתקיימת בזיו נעורים.זיו נעורים זו לא עוד עמותה לנוער בסיכון.
אני, שעוסק הרבה בעולם הפילנתרופיה, מצאתי בזיו נעורים מקום שבו בעצם השלם גדול מסכום חלקיו- כלומר הערך המוסף שהנוער מקבל דרך הפעילות העמותה הוא עצום, ילד וילדה שיודעים להתגבר על אתגרי הים יכולים להיות ולשאוף לכל מקום.
להגיע לפעילות ולראות ילדים שטרם הגעתם לזיו נעורים מושגים כמו - אחריות נאמנות דבקות במטרה עמידה בלו"ז היו שיכים לעולמם של אחרים. עכשיו הברק בעיניים והרצון להוכיח שגם אני שווה, גם אני יכול - והם יכולים, זה נותן לך גם עין לא יבשה וגם סיפוק עצום.
זכור לי מפגש שכזה: ככה אחרי הצהרים בחוף נתניה -עמדתי מהצד והסתכלתי על הקבוצה, איך היא מתארגנת לפעילות. דברים קטנים כמו- ארגון הציוד, בדיקה שהחבל נמצא במקום הנכון, שחליפת הגומי סגורה, נושאים שוודאי לא הייתי כלל נוגע בהם במקום וזמן אחר לולא ההבנה שנוער זה רק "אתמול"- משמעת, סדר, נכונות להסתכל על הפרטים, בכלל לא היה בקו הראיה שלו.
והמדריך, כן המדריך- החוליה החשובה ביותר שמקשרת בין הנוער הזה גם לפעילות וגם לתוצאה הסופית, גבר שבגברים תוך רגע אתה רואה איך כל העיניים נפערות וכולם מקשיבים לתדרוך אחרון טרם כניסה למים...
ואח"כ כשיוצאים מהמים – יושבים במעגל ידיים, אחד חובק את השני מסביב למותניים ומנתחים את הפעילות. נשמע לכם פשוט בנאלי, חסר כל התרגשות – נכון, אבל לא לחבורה הזאת. זו הייתה הפעם הראשונה אולי בחייהם שהם ישבו לנתח פעילות, להעיר הערות, לשמוע ביקורת, לשאול את עצמם שאלות של: איפה אני בקבוצה? מה תרמתי?
אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים- הפרטים הקטנים האלה הם שיובילו את החבורה הזאת להיות תלמידים טובים לסיים את בית-הספר בכבוד, לרכוש תעודת בגרות, להתגייס לצבא ומעל לכל להיות אזרחים גאים עם כבוד עצמי והבנה- גם אני יכול, גם אני שווה!
אני גאה להיות שייך לזיו נעורים!"
 

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה