נועם פליסיאן, חניך קבוצת הבוגרים, מחזור א', נתניה

נועם פליסיאן, חניך קבוצת הבוגרים, מחזור א', נתניה

"הצטרפתי לעמותת זיו נעורים כי מאוד עניין אותי הים ורציתי להתנסות...

לפני "זיו נעורים" הייתי יותר ביישן, יותר סגור, בלי הרבה בטחון עצמי. עברתי תהליך בזיו נעורים - ככל שאתה מצליח יותר - ככה עולה לך הביטחון העצמי, אתה נהיה יותר משוחרר.

אני זוכר פעילות אחת במיוחד. המדריך הציב לנו אתגר: כל אחד לוקח גלשן ומרים אותו מעל הראש ל-4 דקות. אם מישהו אחד מפיל - כולם פסולים. לי נשאר גלשן ממש גדול וכבד, הרמתי אותו ואחרי דקה או שתיים כאבו לי מאד הידיים. המדריך קלט שקשה לי ואמר לי לא לחשוב על הכאב, אלא על דברים שמחים ושאין מצב שאני מוריד את הגלשן עכשיו. סבלתי מהכאבים והיה לי קשה מאד אבל בסוף הצלחתי. היום כל פעם שקשה לי במשהו, אני נזכר בקטע הזה ולא מוותר.

בעמותה קיבלתי ערכים של אהבת המדינה, לשרת בצה"ל – שירות משמעותי, לשאוף גבוה, להתמיד ולא לוותר.

בעמותה למדתי לגלוש גלישת גלים וזה הספורט שאני הכי נהנה ממנו. ההרגשה שאתה מרחף על המים...

קבוצת הבוגרים זו קבוצה של חבר'ה שהיו פעם חניכים ועכשיו הם עוזרי מדריך. פעמיים בשבוע הם באים למועדון. פעם אחת כקבוצה עם מדריך שמלמד אותם מנהיגות והובלה ומכין אותם לגיוס לצבא. בפעם השנייה מגיעים כעוזרי מדריך לקבוצות של חניכים צעירים.

אני הצטרפתי לקבוצה כי מאוד התגעגעתי למועדון. היו שנתיים שלא הייתי בזיו נעורים, ב-יא' ו-יב'. אני ועוד חבר שלי הלכנו לשם דיברנו איתם וקיבלו אותנו. גם חשבתי שזה יכול לעזור לי בעתיד...

במפגש הראשון כעוזר מדריך היה לי מוזר לבוא ולראות את החניכים מהצד, אבל מתרגלים מהר, אין לך ברירה, אתה המדריך, אתה חייב לקחת אחריות. בדיוק כמו שלימדו אותנו בפעם הראשונה להיכנס למים הקפואים, אנחנו עזרנו לחניכים לא לפחד ולהיכנס..

אני מתגייס במרץ ואני רוצה להיות לוחם קרבי בחיל הים.

אני מאד ממליץ להצטרף לעמותת זיו נעורים, העמותה תרמה לי הרבה בביטחון העצמי ובחשיבה אחרת, לא לחשוב רק על עצמך ושיש גם אנשים מסביבך. לתת מעצמך בשביל אחרים."

התנדבות לתרומה עגלו לנו לטובה